500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland

29 sierpnia 2012

Pojedynek jakiego jeszcze nie było! Dwóch doświadczonych Kapitanów Samotników, dwa jachty z charakterem, dwa zespoły brzegowe i jeden cel – jak najszybsze opłynięcie wyspy Gotland z dwóch punktów startowych! Żeglarska Bitwa Wschodu z Zachodem!

Już 4 października kpt Krystian Szypka na jachcie s/y Sunrise reprezentujący żeglarstwo zachodniopomorskie oraz kpt Jacek Zieliński na jachcie s/y Quick Livener reprezentujący Trójmiasto wystartują do bezprecedensowego pojedynku na wodach Bałtyku. Wspierani przez swoje profesjonalne zespoły brzegowe i zarazem zdani na własne siły i doświadczenie wyruszą z dwóch punktów startowych: Świnoujście i Gdańsk w pojedynku o Gotland i powrót do wspólnej mety w Gdańsku. Samotna walka na ponad 500-milowej, bardzo wymagającej i niebezpiecznej trasie oparta o profesjonalne zarządzanie strategiczne zespołów brzegowych: routing pogodowy, tracking satelitarny i monitoring. Trójmiasto (Świnoujście, Goleniów, Szczecin) kontra Trójmiasto, wszystko w oparciu o gentelmeńskie zasady rywalizacji w duchu fair-play i we wspaniałej żeglarskiej atmosferze. To będzie najbardziej wymagające i mordercze bałtyckie wyzwanie żeglarskie ostatnich lat. Widowiskowość i emocje tej walki gwarantowane (tracking on-line), zachęcamy do dopingu i wsparcia obu śmiałków.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez zespół OceanTEAM.pl oraz zespół Sailbook.pl przy wsprarciu Partnerów i Mediów.

Brzegowy nadzór nad bezpieczeństwem i przegiegiem rejsu zapewnia szef zespołu oceanTEAM – Radek Kowalczyk (MiniTransat 2011,2013) wraz z całym zespołem.

Wytrzymałość człowieka w samotnej walce na morzu, wytrzymałość sprzętu w trudnych warunkach jesiennego Bałyku oraz trafność strategii meteo—który zespół będzie lepszy, czy wygra Wschód czy Zachód… Śledźcie kolejne informacje jakie pojawiać się będą na Sailbook.pl i w mediach.

 

Zapraszamy do współpracy… Będzie się działo!