500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

25 śmiałków – zgłoszenia zamknięte

23 sierpnia 2016

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do V EDYCJI WIELKIEJ ŻEGLARSKIEJ BITWY O GOTLAND —DELPHIA CHALLENGE.  Wśród nich znani z poprzednich edycji żeglarze – m.in.  Jacek Chabowski, Piotr Parzy, Zenon Jankowski, zwycięzcy Bitwy 2016 – Jacek Zieliński i Krzysztof Fojucik, członkowie OceanTEAMu Radek Kowalczyk, Andrzej Kopytko i Maciej Muras, dwie żeglarki – Aleksandra Emche i Joanna Pajkowska oraz 11 uczestników podejmujących wyzwanie po raz pierwszy.

Ze względów bezpieczeństwa  zdecydowaliśmy o ograniczeniu liczby startujących do 25 uczestników. Na liście rezerwowej znajduje się jeszcze kilku chętnych, gotowych do startu jeśli tylko zwolni się miejsce.  Ze względu na większą liczbę żeglarzy biorących udział w rywalizacji w 2016 roku zwiększamy liczbę jachtów osłonowych. Nad startującymi czuwać będą 3 jednostki, które będą w stałym kontakcie z zawodnikami i z teamem brzegowym.

Po raz kolejny w czasie trwania Bitwy na terenie Mariny Delphia w Górkach Zachodnich stanie miasteczko regatowe. Będzie można tam porozmawiać z zawodnikami przed startem, życzyć im powodzenia, stale obserwować ich pozycje w czasie rywalizacji oraz witać na mecie. Osoby spoza trójmiasta będą mogły nieodpłatnie postawić swój namiot lub campera. Już dziś zapraszamy do odwiedzania Mariny Delphia i uczestniczenia w Bitwie poprzez kibicowanie zawodnikom.

Jak co roku Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland – Delphia Challenge nie mogłaby się odbyć bez wsparcia firm i instytucji. Partnerem strategicznym regat już drugi rok z rzędu jest stocznia Delphia Yachtsnajwiększy producent jachtów żaglowych w Polsce. Stocznia zapewnia m.in. miejsce startu i mety Bitwy 2016, wsparcie organizacyjne, jacht osłonowy oraz możliwość postawienia naszego miasteczka regatowego.  Po raz kolejny sponsorem wydarzenia jest agencja zatrudnienia Work Service,  znana ze znakomitych szkoleń żeglarskich bielska firma charter.edu.pl oraz producent najlepszej żeglarskiej odzieży Henri Lloyd Do grona wspierających dołączyło również Biuro Turystyki Aktywnej Kompas – organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży.