500nm

Start   15 września 2019 o godz. 12:00

TEAM

NAD ORGANIZACJĄ I BEZPIECZEŃSTWEM WYŚCIGU CZUWAĆ BĘDZIE PROFESJONALNY ZESPÓŁ:


Krystian Szypka — dyrektor regat, koordynacja bezpieczeństwa zawodników na morzu — OceanTEAM.pl a także członek Klubu Żeglarzy Samotników i Half Crown Club przy RWYC. Dwukrotnie ukończył Bałtyckie Regaty o Puchar Poloneza oraz pierwszą edycję regat Polonez Cup. W 2011 roku zrealizował projekt Sunrise Europe Challenge opływając w 20 dni Europę zachodnią z Gibraltaru do Świnoujścia. W 2013 ukończył regaty samotników OSTAR z Plymouth (UK) do Newport (USA) zajmując 3 miejsce w klasie Jester. Trzykrotnie ukończył Bitwę o Gotland, której jest współtwórcą, do niego też należy ustanowiony w roku 2013 rekord trasy na jachcie Delphia 40.3 (s/y Polska Miedź). Od edycji 2016 przewodzi flocie jachtów osłonowych i towarzyszy Wojownikom na wodzie.

Jacek Zieliński — organizacja przedstartowa, regatowy ‚KO-wiec’Człowiek orkiestra, wojownik z krwi i kości, na co dzień skromny ;), a do tego z natury spolegliwy żeglarz, wiecznie z fajką w ustach, startuje od pierwszej edycji. Członek Klubu Żeglarzy Samotników, założyciel portalu żeglarskiego SailBook.pl, organizator najdłuższych polskich regat (600Nm) pełnomorskich SailBook Cup, współwłaściciel nowego sklepu żeglarskiego MARISTO.pl Doświadczony żeglarz regatowy i żeglarz samotnik. Uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Bitwy o Gotland, a Blacha trzykrotnie była jego (2012, 2014, 2015). Zawsze wierny zasadom Gentleman’s agreements, fan „Dobrej, żeglarskiej roboty”. Jego maksyma to: „Żeglować w normalnym otoczeniu, wśród przyjaznych, uśmiechniętych ludzi, pozdrawiających się na wodzie uniesieniem dłoni, schludnie ubranych, pachnących dobrym tytoniem i alkoholem (markowym, pitym w umiarze:))

Radosław Kowalczyk – procedury bezpieczeństwa, inicjator powstania kategorii dla jachtów Mini 6.50 — jeden z czołowych polskich żeglarzy oceanicznych. W roku 2011 ukończył mordercze regaty samotnych żeglarzy MINI TRANSAT w klasie Mini650 (Francja-Brazylia 8000km),przy czym jako pierwszy w historii Polak ukończył szereg niezwykle trudnych regat kwalifikacyjnych w czasie krótszym niż rok. W 2013 roku zajął wraz z Wojtkiem Szporm 3 miejsce w legendarnych regatach UK Fastnet.  We wrześniu 2015 roku ponownie wystartował w Mini Transat, lecz w drugim etapie musiał się wycofać się z regat tracąc swój ultranowoczesny jacht. Ambasador jachtów Mini650 na Bitwie. Dąży do tego, aby Bitwa o Gotland trafiła do oficjalnego kalendarza regat tej klasy.

Tomasz Konnak — sędzia główny — zadba o zgodność formalną i zatwierdzi oficjalne wyniki. Tomek w edycji 2015 (Morskie Mistrzostwa Polski Samotników) pełnił rolę sędziego technicznego dokonując inspekcji wszystkich jachtów. Od roku 2016 pełni rolę Sędziego Głównego i jest odpowiedzialny za całość kwestii formalnych – w tym obowiązkowe inspekcje, kontrola świadectw ORC, procedury startowe itp.

Honorata Wąsowicz — koordynacja organizacji ze strony Delphia Yachts — na głowie Honoraty spoczywa organizacja mariny Delphia, biura regat, obsługa techniczna startu, wsparcie zawodników w marinie i integracja przedstartowa. To do niej kierują się zawodnicy ze wszelkimi pytaniami i potrzebami. Honorata zorganizuje też życie wioski regatowej w marinie Delphia – pokaz filmu oraz Wielką Bitwę na Totemy. Jak poprzednimi laty, wszystko będzie jak zwykle dopięte z największą troską. Oczywiście to także bardzo doświadczona żeglarka, która marzy o tym, żeby któregoś dnia znaleźć się na liście zawodników Bitwy.

Maria Kurant – biuro regat, promocja i łączność – Zanim sama zaczęła żeglować, wychowała na żeglarzy dwóch synów. Wierna zasadzie, że problemy są od tego, żeby je rozwiązywać, a nie stwarzać. Przezorna i zawsze przygotowana. Maria wzięła na siebie ciężar prowadzenia list startowych i biura regat, obsługuje współpracę z firmą YB Tracking i pełni rolę koordynatora wszystkich działań pomiędzy zawodnikami i zespołem. Zawodowo specjalistka od systemów zarządzania, optymalizacji procesów biznesowych i zarządzania projektami, prowadząca własną działalność. Na pokładzie Dancing Queen zdobyła w tym roku tytuł MP ORC.

Rafał ŚledzińskiRatownik medyczny, doskonale wyszkolony pracownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczał m.in. regaty SailBook Cup oraz trzy ostatnie edycje Bitwę o Gotland. W razie potrzeby będzie zdalnie instruował zawodników w zakresie samodzielnej pomocy medycznej i skoordynuje akcję ratowniczą.

Katarzyna Cywińska — zabezpieczenie medyczne — Ratownik medyczny, żeglarz i sternik motorowodny. Zabezpiecza medycznie wiele imprez żeglarskich i regat rozgrywanych na wodach Zatoki, w zespole Bitwy o Gotland od pierwszej edycji. Kasia przeprowadza wywiady medyczne z zawodnikami i opracowuje wskazówki medyczne, m.in. w zakresie wyposażenia apteczek pokładowych.

Milka Jung — obsługa medialna — absolwentka MISH, dziennikarka i tłumaczka, instruktor żeglarstwa. Z Bitwą związana od początku jej istnienia. Milka zapewnia informacje prasowe i bieżące relacje w czasie wyścigu.

Kazimierz Sawczuk — meteo —znany zwłaszcza wśród żeglarzy samotników specjalista z zakresu meteorologii morskiej i routingu pogodowego. Od lat pomaga żeglarzom samotniczych regat na bałtyku i nie tylko. M.in. zapewniał osłonę pogodową w regatach Polonez Cup, Bitwa o Gotland i OSTAR. Wraz z Juliuszem Orlikowskim dostarczają profesjonalne prognozy pogody dla zawodników Bitwy oraz ewentualne ostrzeżenia meteo.

W POPRZEDNICH EDYCJACH WSPIERALI NAS M.IN:

SĘDZIA HONOROWY:

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, inżynier budowy okrętów, pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię

Wojtek Szpor — Od 15 lat pracujący dla międzynarodowych agencji reklamowych. Odpowiedzialny za kampanie reklamowe i wizerunek kilkunastu największych marek na rynku (np. T-Mobile, Coca-cola, Nestle). Z zamiłowania żeglarz, spędzający każdą wolną chwilę na wodzie. Członek zespołu OceanTEAM. W 2013 roku wraz z Radkiem Kowalczykiem wywalczył 3 miejsce w klasie Proto w regatach MiniFASTNET.

Dobrochna Nowak — koordynacja działań brzegowych, biuro regat w 2016
— Brożka wzięła na siebie ciężar prowadzenia biura regat, obsługiwała współpracę z firmą YB Tracking i pełniła rolę koordynatora wszystkich działań pomiędzy zawodnikami i zespołem oraz mediami. Znana żeglarka, m.in.nagrodzona za projekt Szpili na Islandii na co dzień m.in. współpracownik portalu Sailbook.pl oraz organizator projektu Zew Oceanu. Z Bitwą mniej lub bardziej związana już od III edycji.

Szymon Kuczyński — współpraca organizacyjna i merytoryczna w 2016 — Szymon ma na koncie wiele niesamowitych dokonań w żegludze solo na małych jachtach (m.in. rejs wokółziemski na Maxusie 22, rejs Setką przez Atlantyk i inne). Obecnie w trakcie próby samotnego opłynięcia globu. Do zespołu Bitwy dołączył w 2016, by wesprzeć organizację regat i podzielić się z innymi zawodnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, co nie przeszkodziło mu także wystartować jako zawodnik. Więcej o jego dokonaniach na www.zewoceanu.pl.

Marek „Goły” Gałkiewicz — firma GOLY YACHT SERVICE—czołowy specjalista w zakresie przygotowania jachtów regatowych. W drugiej edycji zadbał o trym jachtu s/y „Polska Miedź” Delphia 40 co znacząco pomogło Krystianowi wygrać wyścig i ustanowić rekord trasy.

kpt. Jarosław Kaczorowski — czołowy polski żeglarz regatowy, którego lista dokonań nie zmieściła by się chyba na tej stronie. Jarek wspiera Krystiana w zakresie taktyki regatowej

Andrzej Szrubkowski — Sędzia Regat, monitoring meteo. Mierniczy KWR, promuje formułę KWR w środowisku żeglarskim. Członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej. Bardzo dobry żeglarz z wieloletnim doświadczeniem.

Krzysztof Paul — taktyka. Wielokrotny żeglarski mistrz Polski, alpinista i polarnik—m.in. zdobywca Bieguna Północnego. Właściciel jachtu s/y Duży Ptak

Aleksandra Warecka – w 2015 roku prowadziła biuro regat i odpowiadała za koordynację łączności z zawodnikami. Pomagała nam także w poprzednich edycjach Bitwy.