500nm

Start   15 września 2019 o godz. 12:00

TEAM

NAD ORGANIZACJĄ I BEZPIECZEŃSTWEM WYŚCIGU CZUWAĆ BĘDZIE PROFESJONALNY ZESPÓŁ:


Krystian Szypka — dyrektor regat, koordynacja bezpieczeństwa zawodników na morzu — OceanTEAM.pl a także członek Klubu Żeglarzy Samotników i Half Crown Club przy RWYC. Dwukrotnie ukończył Bałtyckie Regaty o Puchar Poloneza oraz pierwszą edycję regat Polonez Cup. W 2011 roku zrealizował projekt Sunrise Europe Challenge opływając w 20 dni Europę zachodnią z Gibraltaru do Świnoujścia. W 2013 ukończył regaty samotników OSTAR z Plymouth (UK) do Newport (USA) zajmując 3 miejsce w klasie Jester. Trzykrotnie ukończył Bitwę o Gotland, której jest współtwórcą, do niego też należy ustanowiony w roku 2013 rekord trasy na jachcie Delphia 40.3 (s/y Polska Miedź). Od edycji 2016 przewodzi flocie jachtów osłonowych i towarzyszy Wojownikom na wodzie.

Jacek Zieliński — organizacja przedstartowa, regatowy ‚KO-wiec’Człowiek orkiestra, wojownik z krwi i kości, na co dzień skromny ;), a do tego z natury spolegliwy żeglarz, wiecznie z fajką w ustach, startuje od pierwszej edycji. Członek Klubu Żeglarzy Samotników, założyciel portalu żeglarskiego SailBook.pl, organizator najdłuższych polskich regat (600Nm) pełnomorskich SailBook Cup, współwłaściciel nowego sklepu żeglarskiego MARISTO.pl Doświadczony żeglarz regatowy i żeglarz samotnik. Uczestnik wszystkich dotychczasowych edycji Bitwy o Gotland, a Blacha trzykrotnie była jego (2012, 2014, 2015). Zawsze wierny zasadom Gentleman’s agreements, fan „Dobrej, żeglarskiej roboty”. Jego maksyma to: „Żeglować w normalnym otoczeniu, wśród przyjaznych, uśmiechniętych ludzi, pozdrawiających się na wodzie uniesieniem dłoni, schludnie ubranych, pachnących dobrym tytoniem i alkoholem (markowym, pitym w umiarze:))

Radosław Kowalczyk – procedury bezpieczeństwa, inicjator powstania kategorii dla jachtów Mini 6.50 — jeden z czołowych polskich żeglarzy oceanicznych. W roku 2011 ukończył mordercze regaty samotnych żeglarzy MINI TRANSAT w klasie Mini650 (Francja-Brazylia 8000km),przy czym jako pierwszy w historii Polak ukończył szereg niezwykle trudnych regat kwalifikacyjnych w czasie krótszym niż rok. W 2013 roku zajął wraz z Wojtkiem Szporm 3 miejsce w legendarnych regatach UK Fastnet.  We wrześniu 2015 roku ponownie wystartował w Mini Transat, lecz w drugim etapie musiał się wycofać się z regat tracąc swój ultranowoczesny jacht. Ambasador jachtów Mini650 na Bitwie. Dąży do tego, aby Bitwa o Gotland trafiła do oficjalnego kalendarza regat tej klasy.

Tomasz Konnak — sędzia główny — zadba o zgodność formalną i zatwierdzi oficjalne wyniki. Tomek w edycji 2015 (Morskie Mistrzostwa Polski Samotników) pełnił rolę sędziego technicznego dokonując inspekcji wszystkich jachtów. Od roku 2016 pełni rolę Sędziego Głównego i jest odpowiedzialny za całość kwestii formalnych – w tym obowiązkowe inspekcje, kontrola świadectw ORC, procedury startowe itp.

Honorata Wąsowicz — nasz głos w internecie. Honorata tworzy newsy, prowadzi stronę internetową oraz fanpage Bitwy. Początkowo związana z regatami z racji pracy w Delphii, stopniowo jednak przeszła „na naszą stronę” ;P Żegluje od szkoły średniej, a ostatnie lata co raz bardziej zbliżały ją do samotnych startów. Od dwóch lat próbuje swoich sił także na trasie Bitwy. Turystycznie woli pływać po zimnym niż po ciepłym.
Agnieszka Kubacka  – biuro regat, promocja i łączność. Po raz pierwszy na pokładzie BoG, mocne wejście bo od razu siada za sterami biura regat, koordynacja organizacji zaplecza lądowego, tracking, catering oraz komfortowego postoju zawodnikow w Marinie Przełom, gdzie będzie wioska regatowa.
Doświadczenie? Lata czynnej służby w ZHP, uhonorowane brązowym medalem za zasługi, za plecami dwie edycje załogowych regat SailBook Cup, obecnie MARISTO Cup.

Rafał ŚledzińskiRatownik medyczny, doskonale wyszkolony pracownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczał m.in. regaty SailBook Cup oraz trzy ostatnie edycje Bitwę o Gotland. W razie potrzeby będzie zdalnie instruował zawodników w zakresie samodzielnej pomocy medycznej i skoordynuje akcję ratowniczą.

Katarzyna Cywińska — zabezpieczenie medyczne — Ratownik medyczny, żeglarz i sternik motorowodny. Zabezpiecza medycznie wiele imprez żeglarskich i regat rozgrywanych na wodach Zatoki, w zespole Bitwy o Gotland od pierwszej edycji. Kasia przeprowadza wywiady medyczne z zawodnikami i opracowuje wskazówki medyczne, m.in. w zakresie wyposażenia apteczek pokładowych.

Milka Jung — obsługa medialna — absolwentka MISH, dziennikarka i tłumaczka, instruktor żeglarstwa. Z Bitwą związana od początku jej istnienia. Milka zapewnia informacje prasowe i bieżące relacje w czasie wyścigu.

Kazimierz Sawczuk — meteo —znany zwłaszcza wśród żeglarzy samotników specjalista z zakresu meteorologii morskiej i routingu pogodowego. Od lat pomaga żeglarzom samotniczych regat na bałtyku i nie tylko. M.in. zapewniał osłonę pogodową w regatach Polonez Cup, Bitwa o Gotland i OSTAR. Wraz z Juliuszem Orlikowskim dostarczają profesjonalne prognozy pogody dla zawodników Bitwy oraz ewentualne ostrzeżenia meteo.

W POPRZEDNICH EDYCJACH WSPIERALI NAS M.IN:

SĘDZIA HONOROWY:

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, inżynier budowy okrętów, pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię

Wojtek Szpor — Od 15 lat pracujący dla międzynarodowych agencji reklamowych. Odpowiedzialny za kampanie reklamowe i wizerunek kilkunastu największych marek na rynku (np. T-Mobile, Coca-cola, Nestle). Z zamiłowania żeglarz, spędzający każdą wolną chwilę na wodzie. Członek zespołu OceanTEAM. W 2013 roku wraz z Radkiem Kowalczykiem wywalczył 3 miejsce w klasie Proto w regatach MiniFASTNET.

Dobrochna Nowak — koordynacja działań brzegowych, biuro regat w 2016
— Brożka wzięła na siebie ciężar prowadzenia biura regat, obsługiwała współpracę z firmą YB Tracking i pełniła rolę koordynatora wszystkich działań pomiędzy zawodnikami i zespołem oraz mediami. Znana żeglarka, m.in.nagrodzona za projekt Szpili na Islandii na co dzień m.in. współpracownik portalu Sailbook.pl oraz organizator projektu Zew Oceanu. Z Bitwą mniej lub bardziej związana już od III edycji.

Szymon Kuczyński — współpraca organizacyjna i merytoryczna w 2016 — Szymon ma na koncie wiele niesamowitych dokonań w żegludze solo na małych jachtach (m.in. rejs wokółziemski na Maxusie 22, rejs Setką przez Atlantyk i inne). Obecnie w trakcie próby samotnego opłynięcia globu. Do zespołu Bitwy dołączył w 2016, by wesprzeć organizację regat i podzielić się z innymi zawodnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, co nie przeszkodziło mu także wystartować jako zawodnik. Więcej o jego dokonaniach na www.zewoceanu.pl.

Marek „Goły” Gałkiewicz — firma GOLY YACHT SERVICE—czołowy specjalista w zakresie przygotowania jachtów regatowych. W drugiej edycji zadbał o trym jachtu s/y „Polska Miedź” Delphia 40 co znacząco pomogło Krystianowi wygrać wyścig i ustanowić rekord trasy.

kpt. Jarosław Kaczorowski — czołowy polski żeglarz regatowy, którego lista dokonań nie zmieściła by się chyba na tej stronie. Jarek wspiera Krystiana w zakresie taktyki regatowej

Andrzej Szrubkowski — Sędzia Regat, monitoring meteo. Mierniczy KWR, promuje formułę KWR w środowisku żeglarskim. Członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej. Bardzo dobry żeglarz z wieloletnim doświadczeniem.

Krzysztof Paul — taktyka. Wielokrotny żeglarski mistrz Polski, alpinista i polarnik—m.in. zdobywca Bieguna Północnego. Właściciel jachtu s/y Duży Ptak

Aleksandra Warecka – w 2015 roku prowadziła biuro regat i odpowiadała za koordynację łączności z zawodnikami. Pomagała nam także w poprzednich edycjach Bitwy.