500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

TEAM

NAD ORGANIZACJĄ I BEZPIECZEŃSTWEM WYŚCIGU CZUWAĆ BĘDZIE PROFESJONALNY ZESPÓŁ:


Krystian Szypka — dyrektor regat, koordynacja bezpieczeństwa zawodników na morzu — OceanTEAM.pl a także członek Klubu Żeglarzy Samotników i Half Crown Club przy RWYC. Dwukrotnie ukończył Bałtyckie Regaty o Puchar Poloneza oraz pierwszą edycję regat Polonez Cup. W 2011 roku zrealizował projekt Sunrise Europe Challenge opływając w 20 dni Europę zachodnią z Gibraltaru do Świnoujścia. W 2013 ukończył regaty samotników OSTAR z Plymouth (UK) do Newport (USA) zajmując 3 miejsce w klasie Jester. Trzykrotnie ukończył Bitwę o Gotland, której jest współtwórcą, do niego też należy ustanowiony w roku 2013 rekord trasy na jachcie Delphia 40.3 (s/y Polska Miedź). Od kilku lat nie bierze udziału jako zawodnik, skupiając się na koordynacji działań organizacyjnych.

Anna Komosińska – nadworny fotograf Bitwy — czujne oko, technika i mnóstwo przychylności w patrzeniu na świat i ludzi – dzięki tym cechom Ania robi wspaniałe zdjęcia. Rzadko ją widać zza wielkiego obiektywu, ale dzięki temu dysponujemy bogatym archiwum uchwyconych wspomnień. Prywatnie Ania to „Pani Dyrektorowa” oraz najmilsza „Królowa Powitań”. Kto kiedyś wpływał do mariny, w której jest Ania – ten wie.

Tomasz Konnak — sędzia główny — zadba o zgodność formalną i zatwierdzi oficjalne wyniki. Tomek w edycji 2015 (Morskie Mistrzostwa Polski Samotników) pełnił rolę sędziego technicznego dokonując inspekcji wszystkich jachtów. Od roku 2016 pełni rolę Sędziego Głównego i jest odpowiedzialny za całość kwestii formalnych – w tym obowiązkowe inspekcje, kontrola świadectw ORC, procedury startowe itp.

Honorata Wąsowicz — to ona sprawia, że możecie nas oglądać i czytać. Honorata tworzy newsy i relacje live, prowadzi stronę internetową, fanpage Bitwy na Facebooku oraz profil na Instagramie. Rozmawia też z mediami i rozsyła informacje prasowe. Początkowo związana z regatami z racji pracy w Delphii, stopniowo jednak przeszła „na naszą stronę” ;P Żegluje od szkoły średniej, a ostatnie lata co raz bardziej zbliżały ją do samotnych startów. Od kilku lat próbuje swoich sił także na trasie Bitwy. Turystycznie woli pływać po zimnym niż po ciepłym.

Rafał ŚledzińskiRatownik medyczny, doskonale wyszkolony pracownik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczał m.in. regaty SailBook Cup oraz trzy ostatnie edycje Bitwę o Gotland. W razie potrzeby będzie zdalnie instruował zawodników w zakresie samodzielnej pomocy medycznej i skoordynuje akcję ratowniczą.

Katarzyna Cywińska — zabezpieczenie medyczne — Ratownik medyczny, żeglarz i sternik motorowodny. Zabezpiecza medycznie wiele imprez żeglarskich i regat rozgrywanych na wodach Zatoki, w zespole Bitwy o Gotland od pierwszej edycji. Kasia przeprowadza wywiady medyczne z zawodnikami i opracowuje wskazówki medyczne, m.in. w zakresie wyposażenia apteczek pokładowych.

Milka Jung — obsługa medialna — absolwentka MISH, dziennikarka i tłumaczka, instruktor żeglarstwa. Z Bitwą związana od początku jej istnienia. Milka zapewnia informacje prasowe i bieżące relacje w czasie wyścigu.

Kazimierz Sawczuk — meteo —znany zwłaszcza wśród żeglarzy samotników specjalista z zakresu meteorologii morskiej i routingu pogodowego. Od lat pomaga żeglarzom samotniczych regat na bałtyku i nie tylko. M.in. zapewniał osłonę pogodową w regatach Polonez Cup, Bitwa o Gotland i OSTAR. Wraz z Juliuszem Orlikowskim dostarczają profesjonalne prognozy pogody dla zawodników Bitwy oraz ewentualne ostrzeżenia meteo.

W POPRZEDNICH EDYCJACH WSPIERALI NAS M.IN:

SĘDZIA HONOROWY:

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, inżynier budowy okrętów, pierwsza kobieta na świecie, która samotnie opłynęła dookoła Ziemię

Radosław Kowalczyk – jeden z pomysłodawców Bitwy. Z racji na doświadczenie na arenie międzynarodowej, odpowiedzialny za procedury bezpieczeństwa, inicjator powstania kategorii dla jachtów Mini 6.50 — jeden z czołowych polskich żeglarzy oceanicznych. W roku 2011 ukończył mordercze regaty samotnych żeglarzy MINI TRANSAT w klasie Mini650 (Francja-Brazylia 8000km),przy czym jako pierwszy w historii Polak ukończył szereg niezwykle trudnych regat kwalifikacyjnych w czasie krótszym niż rok.

Dobrochna Nowak — koordynacja działań brzegowych, biuro regat w 2016 i 2018, 2021
— Brożka wzięła na siebie ciężar prowadzenia biura regat, obsługiwała współpracę z firmą YB Tracking i pełniła rolę koordynatora wszystkich działań pomiędzy zawodnikami i zespołem oraz mediami. Znana żeglarka, m.in. nagrodzona za projekt Szpilki na Islandii na co dzień m.in. współpracownik Szkoły Żeglarstwa Gertis, portalu Sailbook.pl oraz organizator projektu Zew Oceanu. Z Bitwą mniej lub bardziej związana już od III edycji.

Wojtek Szpor — Od 15 lat pracujący dla międzynarodowych agencji reklamowych. Odpowiedzialny za kampanie reklamowe i wizerunek kilkunastu największych marek na rynku (np. T-Mobile, Coca-cola, Nestle). Z zamiłowania żeglarz, spędzający każdą wolną chwilę na wodzie. Członek zespołu OceanTEAM. W 2013 roku wraz z Radkiem Kowalczykiem wywalczył 3 miejsce w klasie Proto w regatach MiniFASTNET.

Marek „Goły” Gałkiewicz — firma GOLY YACHT SERVICE—czołowy specjalista w zakresie przygotowania jachtów regatowych. W drugiej edycji zadbał o trym jachtu s/y „Polska Miedź” Delphia 40 co znacząco pomogło Krystianowi wygrać wyścig i ustanowić rekord trasy.
Agnieszka Kubacka — biuro regat w latach 2018-2020 — Agnieszka jako najbardziej wielozadaniowy człowiek świata prowadziła biuro, wszelkie sprawy organizacyjno-logistyczno-administracyjne. Odpowiadała także za łączność z zawodnikami i jachtami osłonowymi podczas regat.

Szymon Kuczyński — współpraca organizacyjna i merytoryczna w 2016 — Szymon ma na koncie wiele niesamowitych dokonań w żegludze solo na małych jachtach (m.in. rejs wokółziemski na Maxusie 22, rejs Setką przez Atlantyk i inne). Obecnie w trakcie próby samotnego opłynięcia globu. Do zespołu Bitwy dołączył w 2016, by wesprzeć organizację regat i podzielić się z innymi zawodnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, co nie przeszkodziło mu także wystartować jako zawodnik. Więcej o jego dokonaniach na www.zewoceanu.pl.

kpt. Jarosław Kaczorowski — czołowy polski żeglarz regatowy, którego lista dokonań nie zmieściła by się chyba na tej stronie. Jarek wspiera Krystiana w zakresie taktyki regatowej

Andrzej Szrubkowski — Sędzia Regat, monitoring meteo. Mierniczy KWR, promuje formułę KWR w środowisku żeglarskim. Członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej. Bardzo dobry żeglarz z wieloletnim doświadczeniem.

Krzysztof Paul — taktyka. Wielokrotny żeglarski mistrz Polski, alpinista i polarnik—m.in. zdobywca Bieguna Północnego. Właściciel jachtu s/y Duży Ptak

Aleksandra Warecka – w 2015 roku prowadziła biuro regat i odpowiadała za koordynację łączności z zawodnikami. Pomagała nam także w poprzednich edycjach Bitwy.