500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

Zaczynamy 9 edycję Bitwy o Gotland!

17 sierpnia 2020

Ten rok jest pod wieloma względami inny niż wszystkie. Pandemia, długotrwały 'lockdown’, utrudnienia w podróżowaniu. Ale jedno pozostaje bez zmian – w połowie września grupa śmiałków zmierzy się z jesiennym Bałtykiem!

Tak, to naprawdę już! Tylko 4 tygodnie dzielą nas od startu!
Zaczynamy odliczanie do Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland  2020 !

Plakat Bitwy o Gotland 2020

Jak będzie w tym roku?

Na starcie 19 zawodników, skład jak zawsze mocno męski. Na liście 18 Panów oraz stała bywalczyni Bitwy – Aleksandra Emche. Wśród nich wielu bardzo zdeterminowanych kandydatów do zdobycia Bitewnego trofeum. Ale czy kpt. Zenon Jankowski i Oceanna będą skłonni ją oddać? Zapowiada się ostra rywalizacja, bo horda weteranów Bitwy już się szykuje do walki. Na liście także aż pięciu debiutantów.

Na trasie pojawią się oczywiście, jak co roku, jachty obstawy – Anioły, a przed i w trakcie całego wyścigu nad całością zdarzeń będzie czuwał nasz sprawdzony Zespół Brzegowy. O tym wszystkim, i o wielu innych zagadnieniach związanych z Bitwą, będzie można czytać na naszej stronie oraz na profilu na portalach Facebook oraz Instagram. Ten ostatni to nowość, więc jeśli to właśnie Instagram jest Waszym ulubionym medium – zapraszamy do śledzenia profilu Bitwy tutaj !

Tyle aktualności. A reszta? Będzie jak zawsze. Jesienny Bałtyk, trudy i radości solo żeglarstwa oraz ta niezwykła atmosfera tworzona przez całą bitewną rodzinę. To nasz ulubiony miesiąc w roku. Bądźcie z nami !

Zespół Bitwy o Gotland