500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

Na 10 dni przed startem

11 września 2013

Na 10 dni przed startem lista startowa Memoriału Edwarda „Gale” Zająca w ramach drugiej edycji regat Bitwa o Gotland nie powiększyła się o kolejne zgłoszenia, natomiast wielu żeglarzy rozważa jeszcze możliwość startu.

Są to najtrudniejsze i najdłuższe na Bałtyku regaty samotników, więc decyzja o starcie w tak wymagającym wyzwaniu wymaga dogłębnego przemyślenia pod kątem możliwości żeglarza i jego jachtu. Potencjalni zawodnicy analizują zatem pierwsze pojawiające się już prognozy długoterminowe dla Bałtyku południowego i centralnego przed podjęciem ostatecznej decyzji i jest to bardzo rozsądne, żeglarsko dojrzałe postępowanie.

Liczymy zatem na co najmniej kilka zgłoszeń „last minute”.

Póki co mamy oczywiście dwóch pewniaków – uczestników ubiegłorocznej edycji Bitwy o Gotland, którzy w związku z zeszłorocznym remisem mają do rozstrzygnięcia rewanż tego pojedynku.

Jacek Zieliński wystartuje na swoim ogierze ze stajni Sigma „Quick Livener”, na którym niedawno wraz z pomorską załogą wywalczył Mistrzostwo Polski w klasie KWR. Krystian Szypka tym razem wystartuje na jachcie Delphia 40 „Polska Miedź” użyczonym przez producenta tych wspaniałych jachtów—firmę Delphia. Oba jachty będą rywalizować w klasie Open o Puchar Bitwy o Gotland, jak również w formule ORC.

Cały czas zapraszamy w imieniu organizatorów, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Klubu Żeglarzy Samotników do zgłaszania się śmiałków-żeglarzy – regaty są bardzo trudne ale satysfakcja z ich ukończenia jest bezcenna!

Przypominamy – brak wpisowego, bezpłatny tracking satelitarny Yeallowbrick dla zawodników i opieka zespołu brzegowego. Dzięki uprzejmości MOSiR Gdańsk zawodników po ukończeniu regat bezpłatnie ugości Marina Gdańsk.

image1

image2