500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

LISTA ZAMKNIĘTA – OSTATNIA FAZA ORGANIZACYJNA

26 sierpnia 2015

21 nazwisk na liście startowej do najtrudniejszych regat na Bałtyku – Morskich Mistrzostw Polski Samotników – Bitwa o Gotland Delphia Challenge 2015. To trzykrotnie więcej niż w zeszłorocznej edycji. Zatem i wyzwanie dla organizatora tym większe, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa zawodników, które zawsze było priorytetem w tym wydarzeniu. Zespół brzegowy i morski skompletowany:

Ola Warecka – poprowadzi biuro regat, Honorata Wąsowicz – zajmuje się organizacją ze strony Delphia Yachts: marina, wikt i opierunek dla żeglarzy, współpraca medialna i marketingowa, Kazik Sawczuk z Juliuszem Orlikowskim zadbają o profesjonalne prognozy i monitoring meteo. Kasia Cywińska i Rafał Śledziński zajmą się kwestiami medyczno-ratowniczymi. Milka Jung zapewni bieżące informacje medialne. Aż dwa jachty osłonowe będą towarzyszyć zawodnikom na trasie regat: Fujimo pod dowództwem Mariusza Kowalskiego i Delphia 47 z Krystianem Szypką, który zrezygnował ze startu aby zająć się koordynacją bezpieczeństwa zawodników.

Obecnie zawodnicy otrzymali ankiety medyczne, sugestie wyposażenia apteczek, listy kontrolne dotyczące jachtów i ich wyposażenia (na podstawie tej listy odbędzie się kontrola jachtów przed startem). Wkrótce gotowe będą instrukcje bezpieczeństwa, schemat komunikacji z jachtami osłonowymi oraz instrukcja żeglugi i zaktualizowany regulamin. Odliczamy zatem dni i godziny do startu wyścigu Gladiatorów Bałtyku.

Start 13 września w południe z mariny DELPHIA w Górkach Zachodnich. DELPHIA YACHTS jest Partnerem Strategicznym tegorocznej Bitwy o Gotland. Sponsorem jest także firma WORK SERVICE.

IMG_3640