500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

BoG 2019 – nie tylko wyścig trudny

22 sierpnia 2019

To już 8 edycja Bitwy o Gotland! Lista zawodników zamknięta, a przygotowania weszły w fazę finałową. Przy tej okazji warto wspomnieć o organizacyjnym aspekcie naszego przedsięwzięcia.

Odkąd Bitwa powstała w 2012 roku od zawsze kojarzy się z ogromnym wyzwaniem i wysoką skalą trudności. Co roku opisujemy Wam jak trudny to wyścig z wielu względów: wymagający i niebezpieczny akwen, 500 mil solo bez przerwy i pomocy z zewnątrz, itd.

Ale Bitwa to nie tylko wielki sprawdzian żeglarski – dla zawodników, ale także organizacyjny – dla nas. Tutaj wyzwania zaczynają się o wiele wcześniej niż na linii startu – praktycznie w pierwszym dniu po zakończeniu danej edycji, rozpoczynamy przygotowania do kolejnej Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland. Od początku Bitwa to regaty na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i nierzadko organizatorzy innych regat morskich implementują nasze rozwiązania, co bardzo nas cieszy. Dbałość o bezpieczeństwo, wysoka jakość organizacyjna i wspaniała atmosfera – to nasza wizytówka i zarazem magnes przyciągający zarówno zawodników, jak i kibiców. Jesteśmy z tego dumni i to nas napędza do wysiłku.

 

Taka organizacja wymaga mnóstwa pracy, zaangażowania i… oczywiście pieniędzy.  W tym roku ponownie możemy liczyć na wsparcie naszych wieloletnich partnerów:  TEKNOS – OLIVA (producenta  m.in. świetnych farb jachtowych), sklepu  żeglarskiego MARISTO.pl, agencji ochrony KONSAL, firmy KOMPAS doświadczonego organizatora wypoczynku dla dzieci  oraz szkoły żeglarskiej OCEAN TEAM.  Otrzymaliśmy również zaproszenie od właścicieli MARINY PRZEŁOM, więc będziemy mogli znowu rozgościć się w tym niezwykle przyjemnym i klimatycznym miejscu, gdzie dzięki gospodarzom czujemy się naprawdę jak u siebie. Dziękujemy Wam za to!

A tymczasem został już mniej niż miesiąc do startu. Zespół brzegowy skompletowany i jak zawsze są z nami wspaniali, zaangażowani ludzie. Podwykonawcy pracują nad realizacją niezbędnych materiałów, a organizacja wkracza w najbardziej dynamiczny okres przedstartowy. Jak co roku kibice będą mogli śledzić zmagania on-line. Zobaczymy się także tradycyjnie dzień przed startem w Marinie Przełom, gdzie życie nie zgaśnie aż do mety ostatniego zawodnika. Mamy też niespodziankę dla fanów, którą wkrótce ogłosimy. Zapraszamy!

W imieniu organizatorów

Komandor regat, kpt. Krystian Szypka