500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

Bitwa o Gotland partnerem projektu Zobaczyć Morze

19 maja 2017

Niezwykle miło nam zakomunikować, że na starcie Bitwy o Gotland-Delphia Challenge pojawi się dodatkowo, wyjątkowy jacht, za sterami którego zasiądzie niewidomy żeglarz.

Romek Roczeń, postać znana od lat w żeglarskim świecie z dwóch powodów: niesamowitych projektów żeglarskich dla niewidomych żeglarzy (m.in. Fundacja „Zobaczyć Morze” im. Tomka Opoki) oraz wspaniałych żeglarskich pieśni, tak charakterystycznych w jego wykonaniu. Romek wspierany przez nagrodzoną w ubiegłym roku aplikację „Seeing Assistant – Zobaczyć Morze” zamierza opłynąć samodzielnie Gotlandię płynąc trasą Bitwy. Ze względów bezpieczeństwa na pokładzie znajdować się będzie dodatkowo Robert Krzemiński, który będzie pełnił funkcję „bezpiecznika” aby zareagować w sytuacji niebezpiecznej, natomiast cały trud żeglugi bierze na siebie Romek. 

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego wyzwania, dlatego wychodząc naprzeciw dzielnemu żeglarzowi i pięknej idei Fundacji postanowiliśmy objąć Romka osłoną bezpieczeństwa, jaką zapewniamy zawodnikom Bitwy. Romek nie może startować jako zawodnik Bitwy ale wystartuje 10 września w samo południe razem z naszymi Zawodnikami, by stoczyć swoją własną bitwę z własnymi ograniczeniami a my będziemy utrzymywać z nim kontakt i przekazywać ważne dla bezpieczeństwa informacje. Trzymamy kciuki za sukces Romka, który tchnie pozytywną energię we wszystkich ludzi sprawnych inaczej udowadniając, że wszystkie bariery życiowe można pokonać konsekwencją, hartem ducha i odwagą.