500nm

Start   19 września 2021 o godz. 12:00

Bitwa 2014 zakończona, nagrody rozdane

27 października 2014

To był piękny żeglarski wieczór. O godzinie 1700 w sobotę 25 października historyczna sala w Baszcie Łabędź wypełniła się gośćmi. Przybyli wszyscy zawodnicy (Ryszard nawet dopłynął i zacumował pod Basztą!), ekipa organizacyjna (niestety nie wszyscy mogli być obecni) oraz przyjaciele i kibice. Gośćmi specjalnymi byli wielcy polscy żeglarze a zarazem cżłonkowie zarządu Klubu Żeglarzy Samotników: Janusz Charkiewicz i Zygmunt Kowalski


Na początek goście mogli zapoznać się z półgodzinnym filmem Krystiana dokumentującym przebieg wyścigu z perspektywy pokładu Polskiej Miedzi. Następnie Sędzia Główny—pan Andrzej Szrubkowski odczytał oficjalne wyniki i wręczył nagrody wszystkim zawodnikom. Najważniejszy, piękny, ciężki i surowy puchar główny odebrał zwyciężca w klasie KWR—Jacek Zieliński. Kolejne nagrody specjalne wręczył Komandor Klubu Żeglarzy Samotników—Janusz Charkiewicz.

Wyróżnienia przyznali także ZOZŻ i firma CSL z portalem Moja Łasztownia. Wyróżnienia organizatorzy wręczyli także Partnerom i wspierającym Bitwy o Gotland 2014: m.in. Delphia, CSL, ZOZŻ, Goleniów, Navsim, Henri Lloyd, Mariusz Kowalski, charter.edu.pl, Bogmar, Jachtklub Stoczni Gdańskiej.  Kolejną odsłoną wieczoru było losowanie wśród zawodników bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych: aparat fotograficzny Nikon, sztormiak Gore-Tex firmy Henri Lloyd oraz zestawy kosmetyków i chemii jachtowej od firmy Henkel Polska.

Po krótkiej przerwie nastąpiła miła i doniosła uroczystość przyjęcia w szeregi członków Klubu Żeglarzy Samotników jednego z zawodników—Ryszarda Drzymalskiego. Przy tej okazji Janusz Charkiewicz przybliżył wszystkim historię i bieżącą działalność tego elitarnego Klubu.

Potem pozastała już tylko dobra zabawa, organizatorzy zadbali by było smacznie i do syta oraz jak zwykle o coś dobrego na rozgrzewkę. Zaproszenie było otwarte dla wszystkich, przybyło ponad 30 osób a zabawa trwała do czwartej nad ranem. Na szczęście zmiana czasu na zimowy dała wszystkim godzinę snu w prezencie

image1

image2

image3

image4

image5

image6